slowoklucz
Grudzień

ZAGŁOSUJ NA NOWE LOGO DLA PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH UE

O tym, jak będzie wyglądało nowe logo dla produktów ekologicznych Unii Europejskiej zdecydują internauci. Na jeden z trzech projektów można głosować do 31 stycznia 2010 r. na stronie http://ec.europa.eu/agriculture/organic/logo/index_pl.htm.

 

Trzy projekty, które przeszły do ostatniego etapu konkursu zostały wyłonione spośród 3 422 zgłoszeń, które napłynęły z 27 państw UE. Konkurs kierowany był do studentów wyższych uczelni artystycznych. Autor projektu, który zdobędzie największą liczbę głosów otrzyma podczas specjalnej ceremonii nagrodę z rąk Europejskiego Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 6 000 euro. Zdobywca drugiego miejsca zostanie uhonorowany nagrodą w wysokości 3500 euro , a trzeciego 2500 euro.

 

Nowe logo powinno odzwierciedlać ideę rolnictwa ekologicznego,  być uniwersalne i przemawiać do wszystkich w całej UE. Od lipca  2010 r. będzie ono stosowane na opakowaniach wszystkich produktów ekologicznych w całej Unii Europejskiej. Logo ma na celu zapewnienie europejskich konsumentów, że kupowane przez nich produkty są ekologicznego pochodzenia, a ich jakość jest zgodna z normami europejskimi.

 

Oddając głos na logo opowiadasz się za europejskim ruchem ekologicznym. Wspieranie tej idei to dowód troski o środowisko naturalne. Rolnictwo ekologiczne stawia na produkcję niskonakładową, na ochronę zasobów naturalnych, na różnorodność biologiczną i na dobrostan zwierząt. Przyczynia się  również do rozwoju gospodarczego społeczności wiejskich. Dla konsumenta oznacza to świeżą, pełną smaku, autentyczną żywność produkowaną przy poszanowaniu naturalnych cyklów życiowych. Żywność ekologiczna jest zatem dobra zarówno dla konsumenta, jak i dla środowiska.

 

Więcej na temat europejskiego rolnictwa ekologicznego można znaleźć na stronie http://ec.europa.eu/agriculture/organic/home_pl.

slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz