slowoklucz
Edukacja

Edukacja

Witamy w dziale „Edukacja”. Ma on na celu dostarczenie wszystkim użytkownikom naszego portalu aktualnej wiedzy na temat wybranych aspektów zmian klimatu i dostarczenie praktycznych wskazówek, pomocnych zarówno w nauczaniu młodzieży, jak i w samodzielnym poszerzaniu pola swoich zainteresowań i świadomości.
W dziale „Edukacja” znajdą Państwo zakładki „Słownik” i „Scenariusze edukacyjne”.

W zakładce „Słownik”, w kolejności alfabetycznej i branżowej, zgromadziliśmy wszystkie przydatne terminy stosowane w serwisie, a także ich krótkie wyjaśnienia. Proponujemy także korzystanie z polsko-angielskiego słownika (Klimat – globalne ocieplenie – energetyka odnawialna) opracowanego przez zespół pod kierunkiem dr Witolda Lenarta.

Zachęcamy wszystkich użytkowników do proponowania nam nowych terminów, które Państwa zdaniem powinny się tu znaleźć. Postaramy się wprowadzać je do słownika na bieżąco!

W zakładce”Scenariusze edukacyjne” znajdują się opracowane przez panią Katarzynę Mijakowską i Witolda Lenarta gotowe scenariusze zajęć lekcyjnych i zalecenia korzystania z filmów edukacyjnych. Pakiet scenariuszy planujemy stale rozszerzać, także dzięki wymianom międzyszkolnym. Będą one z pewnością ciekawą odmianą i ubarwieniem tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz