slowoklucz
Sierpień

Nie pływam w śmieciach

Akcja „Nie pływam w śmieciach”

W ramach Kajakowego Patrolu św. Franciszka w drugim roku akcji „Nie pływam w śmieciach” zebrano ponad 4 tony plastikowych butelek oraz innych odpadów zaśmiecających polskie rzeki. Kampania ma na celu zachęcanie turystów by odpoczynek nad wodą połączyli ze sprzątaniem okolic. Specjalna grupa pokazowa na kajakach odwiedza miejscowości chętnie odwiedzane przez turystów, namawiając letników do przyłączenia się do akcji.

Podczas akcji prowadzone są warsztaty edukacji ekologicznej poruszające temat bezpiecznego zbierania odpadów, segregowania i umieszczania w specjalnych pojemnikach. W warsztatach „O wodzie” wzięło udział 940 uczniów szkół podstawowych z 16 województw.

Aż 84% Polaków uważa polskie rzeki i nabrzeża za zaśmiecone. 70% z nas spotyka nad jeziorami butelki i naczynia plastikowe, 42% opakowania szklane a 35% foliowe. Na plażach możemy również znaleźć odpady spożywcze, złom, a nawet duże sprzęty AGD, meble i worki pełne śmieci (badania przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii "Homo Homini" na potrzeby projektu Kajakowy Patrol św. Franciszka). Projekt patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Środowiska i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

więcej informacji: nieplywamwsmieciach.pl

 

slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz