slowoklucz
Kwiecień

DARMOWY OBIAD ZA ENERGIĘ

Hotel Crowne Plaza w Kopenhadze oferuje swoim gościom darmowe posiłki w zamian za skorzystanie ze specjalnych rowerów produkującyh energię elektryczną. Za wyprodukowanie co najmniej 10 Wh, co zajmuje osobie o przeciętnej kondycji około 15 minut, każdy gość otrzyma kupon na darmowy posiłek o wartości 26 €. Już od 19 kwietnia goście hotelu Crowne Plaza będą mieli możliwość skorzystania z nowej usługi. Będzie ona dostępna przez rok.   

 

Według przedstawicieli hotelu Crowne Plaza w Kopenhadze inicjatywa ma na celu poprawę kondycji fizycznej gości hotelowych oraz redukcję emisji dwutlenku węgla.

 

Kopenhaga ma silną tradycję, jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Szacuje się, że 36 % mieszkańców miasta przemieszcza się w ten sposób. Jest to jeden z najwyższych odsetków na świecie. Z tego powodu uznano, że rower będzie odpowiednim symbolem zielonego profilu hotelu.  

 

Hotel Crowne Plaza jest pierwszym w Dani hotelem o zerowej emisji dwutlenku węgla. Cała energia w nim zużywana pochodzi ze źródeł odnawialnych. Hotel posiada między innymi system, który wykorzystując wody gruntowe pozwala na zaoszczędzenie 90 % energii do chłodzenia i ogrzewania. Poza tym wszystkie fasady hotelu pokryte są nowoczesnymi panelami słonecznymi produkującymi energię, która  wystarczyłaby do zaspokojenia potrzeb energetycznych 55 duńskich gospodarstw domowych. Hotel posiada  międzynarodowy certyfikat „Zielonego klucza”, który potwierdza jego troskę o środowisko i społeczeństwo.

 

Źródło: news.bbc.co.uk, www.visitdenmark.it

 

slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz