pl/eng

Logowanie w serwisie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
slowoklucz
Aktualności
slowoklucz
slowoklucz 01-02-2015
slowoklucz 1085
W związku z rozpoczęciem realizacji Multimedialnej Kampanii Edukacyjnej pn. ”ABC klimatu” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – Realizator projektu zachęca do składania ofert konkurencyjnych na poszczególne elementy projektu według następującej specyfikacji:
W wyniku badań, przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetu Harvard stwierdzono, że tempo wzrostu poziomu wód znacznie przekroczyło założenia.
Powstałe po zabiegach w uzdrowiskach ścieki, zawierające m.in. siarczany, jeśli są nieodpowiednio odprowadzane niszczą kanalizację i degradują środowisko - informuje w najnowszym raporcie NIK.
Najnowsze obserwacje dotyczące zmian klimatu Nowego Jorku pokazały, że poziom wody wzrośnie tam aż o 1,83m w ciągu 100 lat.
Eksperci uszeregowali 178 państw w kolejności od tych, które hołdują ekologicznym hasłom, do tych, które w przyszłości mają paść ofiarą własnej ignorancji. Organizacja uwzględniła 42 czynniki, które posłużyły do oceny wrażliwości obywateli i rządów na kwestie klimatyczne oraz gotowości do działań i inwestycji, mających zapobiec dalszej degradacji przyrody.
Niektóre części Azji są  najbardziej zanieczyszczonymi regionami na świecie. Stężenie zanieczyszczeń w Pekinie często przekracza wartości szkodliwe dla zdrowia, podobnie jak emisje w Delhi, które regularnie przekraczają stężenia uznane za dopuszczalne przez Światową Organizację Zdrowia.
Dane klimatyczne z ostatnich kilku tysięcy lat rozszyfrowali naukowcy z niemieckiego Instytutu Alfreda Wegenera (AWI) w Poczdamie, badając stare warstwy lodu obecnego w wiecznej zmarzlinie.
Ponad 1000 gości z 39 państw uczestniczyło w zorganizowanym z Delhi w Indiach, Szczycie Zrównoważonego Rozwoju.
slowoklucz 3 4 5 6 7 slowoklucz
slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz