pl/eng

Logowanie w serwisie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
slowoklucz
Aktualności 2015 rok - Listopad
slowoklucz
slowoklucz 13-11-2015
slowoklucz 2637
Od 12 listopada sejmiki wojewódzkie mogą wprowadzać ograniczenia, a nawet zakazy stosowania konkretnych paliw, którymi można palić w domowych piecach. Mogą także wyznaczać standardy techniczne dla instalacji grzewczych. A to dzięki tzw. ustawie antysmogowej, która z dniem dzisiejszym wchodzi w życie.    
Pora sucha połączona z celowym wypalaniem obszarów leśnych na Borneo pod nowe uprawy, doprowadziła do największej jak dotąd katastrofy ekologicznej XXI wieku. Skutki katastrofy odczuwają dotkliwie dzikie zwierzęta, zamieszkujące pierwotne lasy na Borneo. Wśród nich są orangutany z lasów rezerwatu Mawas
Branża producentów opakowań musi elastycznie dopasowywać się do coraz szybszych zmian na rynku oraz rosnących wymagań ekologicznych. Czy to oznacza, że niedługo bułkę zjemy razem z torebką? Jadalne opakowania to jedno z rozwiązań przyszłości. Idąc na zakupy, prawie z każdym produktem kupujemy opakowanie, które wkrótce trafi na śmieci – torebka z tworzywa sztucznego na makaron, papierowa na chleb, tekturowa wytłaczanka na jajka, foliowa reklamówka na warzywa lub owoce. Bez trudu znajdziemy też produkty zapakowane przy użyciu kilku różnych materiałów.
slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz