pl/eng

Logowanie w serwisie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
slowoklucz
Aktualności 2015 rok - Sierpień
Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym wywiadem, przeprowadzonym ze Perem Espenem Stoknesem, w którym poruszane są zagadnienia związane m.in. z  „oswajaniem” problemu zmian klimatycznych w dyskursie publicznym i możliwych konsekwencjach – w aspekcie globalnym i jednostkowym.
slowoklucz
slowoklucz 12-08-2015
slowoklucz 994
Pisaliśmy już o prognozowanych kosztach, jakie mogą wywołać zmiany klimatu w skali globalnej. Niepokojąco sytuacja wygląda również w Polsce – według szacunków łączną wartość strat spowodowanych przez niekorzystne zjawiska pogodowe i klimatyczne, mające miejsce w latach 2001- 2011, wyniosła ok.  90 mld zł.  
W czerwcu pisaliśmy o zaangażowaniu papieża Franciszka w sprawy związane z problematyką zmian klimatu, specjalne przemyślenia związane z tym zagadnieniem zostały zawarte w encyklice „Laudato SI”. Miło nam poinformować, że do walki z rzeczonym problem włączył się również prezydent USA - Barack Obama.  
Inwestorzy na całym świecie mogą stracić nawet 13,8 biliona dolarów –  wynika z prognoz specjalistów z The Economist Intelligence Unit (EIU).  Taka sytuacja będzie miała miejsce, według obliczeń eksperckich, jeżeli do końca XXI wieku średnia temperatura wzrośnie o 6°C.  
slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz