pl/eng

Logowanie w serwisie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
slowoklucz
Aktualności 2015 rok - Kwiecień
slowoklucz
slowoklucz 20-04-2015
slowoklucz 1673
W związku z realizacją ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla szkół "Czy baterie są jak bakterie?", dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami „Czy baterie są jak bakterie?”, zapraszamy do składania ofert wycenowych na  zakup nagród w konkursie, które stanowić będą:  
slowoklucz
slowoklucz 30-04-2015
slowoklucz 1262
Jesienią w Paryżu odbędzie się 21 szczyt klimatyczny, a francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło bardzo ciekawy projekt ustawy, w którym to od 2016 roku wszystkie nowe budynki o przeznaczeniu handlowym o powierzchni większej niż 1000 m kw. będą musiały mieć na dachu albo odnawialne źródło energii albo roślinność, taką, która zapewni izolację termiczną i będzie sprzyjać zachowaniu bioróżnorodności.
Niewiele baterii na rynku jest wyposażonych we wskaźnik ich zużycia. Teraz jest sposób, który ma swoje naukowe podstawy na sprawdzenie, czy znalezione baterie mogą się nam jeszcze do czegoś przydać.
Trzeci przegląd ekologiczny Polski na temat prowadzonej polityki środowiskowej.
Na antenie Polskiego Radia Programu 1 od 29.03.15 co dwa tygodnie w niedzielę o 19:25 dzieci mają możliwość na lekcję ekologii z Kaktusem i Małym. 
slowoklucz
slowoklucz 22-04-2015
slowoklucz 1456
Co roku 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Zakończone zostały konsultacje społeczne oraz międzyresortowe w związku z projektem Krajowego Programu Ochrony Powietrza, przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska.
Rząd Australii przedstawił dalekosiężny plan ratowania Wielkiej Rafy Koralowej.
1 2 slowoklucz
slowoklucz
Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Partnerzy:

slowoklucz

Projekt i realizacja:

slowoklucz